Na terenie naszej Gminy szczepienia przeciwko COVID-19 odbywają się w następujących placówkach:

Rejestracja do tych placówek podana jest  poniżej przy danych adresowych

  • Centrum Medyczne MED-LUX, ul. Rynkowa 63, Przeźmierowo,  
  • formularz zgłoszeniowy na med-lux.pl lub tel. 61 8163 900
  • Poradnia Specjalistyczna BO.Medica, ul. Rynkowa 18, Przeźmierowo, :
  • mail zdrowie@bomedica.com.pl lub SMS 782 108 108
  • NZOZ MEDIKOR  ul. Braniewska 20 Poznań, (będzie  otwarty punkt szczepień wTarnowo Podgórne ul.Sportowa 1.) specjalna zakładka na www.medikor.eu, mail szczepieniatarnowo@medikor.eu lub tel. 512 987 874.

Obecnie trwają szczepienia grupy 0, która obejmuje pracowników sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujących indywidualną praktykę), pracowników domów pomocy społecznej i ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych oraz rodzice wcześniaków.

15 stycznia uruchomione zostały zapisy dla osób powyżej 80. roku życia, od 22 stycznia rozpoczęły się zapisy osób w wieku powyżej 70. roku życia. W kolejnych tygodniach powinna być uruchomiona rejestracja kolejnych grup wiekowych.

E-skierowania będą wystawiane automatycznie dla kolejnych roczników.

 Potem każdy, kto chce się zaszczepić, musi się zarejestrować w wybranym przez siebie punkcie (nie obowiązuje rejonizacja, mapa wszystkich punktów szczepień jest dostępna na gov.pl/szczepimysie) – można to zrobić następując

1. dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Po dokonaniu rejestracji, pacjent otrzyma SMS z potwierdzeniem, a dzień przed planowanym terminem przypomnienie o szczepieniu.

2. rejestrując się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną stronie na pacjent.gov.pl
System zaproponuje 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko podanego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pacjentowi pasował albo będzie chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Po dokonaniu rejestracji, pacjent otrzyma SMS z potwierdzeniem, a dzień przed planowanym terminem przypomnienie o szczepieniu.

3. kontaktując się z wybranym punktem szczepień

Uwaga! apelujemy do wszystkich pacjentów o korzystanie z dwóch pierwszych sposobów rejestracji. Dzwoniąc do przychodni, odbieramy możliwość dodzwonienia się pacjentom chorym, chcącym skontaktować się ze swoim lekarzem.